left-img-1

O nás

Vážené dámy a páni, volám sa Peter Kurucz a som zakladateľom značky Auto PDK, rovnako aj projektu, nesúceho názov Auto PDK deťom. Ako ste si už v úvode mohli prečítať, náš projekt vznikol za účelom úprimného záujmu o pomoc tým najmenším, ktorí nemajú toľko šťastia a miesto toho, aby sa hrali vonku s ostatnými deťmi, ich prechodnými domovmi sú nemocnice. 

Celá myšlienka vznikla pred štyrmi rokmi, keď ma kamarátka požiadala, či by som nešiel robiť Mikuláša na onkológiu v Bratislave, v rámci ich firemnej zbierky.  Aj keď s malými obavami, no súhlasil som. Až po niekoľkohodinovej návšteve, som sa začal zamýšľať nad vecami inak, pretože či človek chce, alebo nie, je tvor vnímavý a ak má srdce a aj osud iných mu nie je ľahostajný, niektoré zážitky ho dokážu zmeniť. Takisto ako mňa zmenil tento zážitok a rozhodol som sa pokračovať v rámci svojej spoločnosti. Stretol som sa s úžasnou podporou od kolegov, priateľov, klientov, ba dokonca cudzích ľudí. A tak sme mohli pod našou záštitou začať realizovať zbierky pre choré deti. Sami sme za vyzbierané peniaze nakúpili, po dohode s nemocnicou,  potrebné veci, opäť sa prezliekli do kostýmov a išli izba po izbe. Usmievali, sa hrali hry, snažili sa aspoň málom prispieť k spríjemneniu ich vážnych ochorení. Pri treťom ročníku tejto tradície sa k nám dokonca pridali známi speváci, s ktorými sa nám podarilo pripraviť pre deti aj program, pri ktorom si pod Vianočným stromčekom našli množstvo darčekov.

A ako vidím budúcnosť? Našou víziou je zapojiť do tohto projektu čo najviac ľudí, ako osobne, tak na sociálnych sieťach. Chceme vybudovať obrovskú komunitu ľudí, ktorí budú ako my, bez nároku na honorár ochotní pomáhať, spríjemňovať dni, akokoľvek pozitívne zasiahnuť život tých, ktorí nás potrebujú. Založili sme takisto občianske zduženie, pomocou ktorého budeme zbierať 2% daní, resp. rôzne dobrovoľné príspevky.

Jednoducho povedané, chceme pomáhať v takom veľkom rozmere, ako sa len bude dať.

Áno, som si vedomý množstva organizácií, ktoré propagujú a prevádzkujú charitatívnu činnosť. Náš projekt je iný v tom, že všetky vyzbierané peniaze sú transparentne viditeľné a každému je povolený prístup k vyzbieraným prostriedkom a k účtom za nakúpené veci, či prístroje. Stav účtu a transakcie, môžete sledovať online na www.transparentneucty.sk

Všetko prebieha pod mojim osobným dohľadom a vždy to bolo, aj bude tak, že každé Euro sa dostane tam, kam bolo sľúbené.

Ďakujem Vám, za Váš záujem o moje slová a pevne verím, že aj keď len drobnou pomocou, priložíte aj Vy ruku k dielu a vytvoríme s projektu Auto PDK deťom, veľký a silný pojem, no hlavne, že pomôžeme čo najviac detičkám.

left-img-2